Kaipaamme uusia vapaaehtoisia mukaan hallitukseen

10.10.2019

Yhdistyksemme on järjestänyt kahvilatoimintaa, kirppiksiä, retkiä ja monenmoista muuta alueellamme vapaaehtoisvoimin jo vuodesta 2001. Yhdistyksen toiminnan jatkuminen on kuitenkin tällä hetkellä vaakalaudalla – tarvitsemme uusia vapaaehtoisia mukaan hallitukseemme, jotta pystymme jatkamaan tuttuun tapaan ja keksimään uutta.

Hallitukseemme kuuluu puheenjohtaja, sihteeri ja muita eri tehtävistä vastaavia henkilöitä. Kokoonnumme n. 9-10 kertaa vuodessa, ja kokouksiimme ovat tervetulleita myös lapset. Seuraavan kauden hallitus valitaan syyskokouksessamme marraskuussa – tiedotamme ajasta ja paikasta erikseen lähiaikoina. Olet lämpimästi tervetullut mukaan, eikä kokoukseen tulo sido sinua mihinkään.

Kiinnostaisiko sinua kuulla lisää? Voit olla meihin yhteydessä tämän kotisivumme kautta tai lähettämällä meille viestiä joko sähköpostitse (mll.veikkola(a)gmail.com) tai Facebookissa. Vinkkaa ihmeessä myös kaverille tästä mahdollisuudesta tulla mukaan mukavaan vapaaehtoistoimintaan!